L. Asanavičiūtės namai

Truputis istorijos…

2002 metais buvo įkurti Jaunimo namai skirti mišriai jaunuolių grupei, sulaukusiems 18 metų ir netekusiems globos išmokos. Apgyvendinti 6 jaunuoliai, 4 kambarių bute Karoliniškėse. Kūrėme šiuos namus, nes matėme, kad tokie namai labai reikalingi jauniems žmonėms, ilgą laiką gyvenusiems stacionariose globos institucijose. Jaunuoliai, kaip rodė praktika, neturėjo pakankamai reikalingų įgūdžių savarankiškam gyvenimui. 2008 m. buvo pakeista tikslinė grupė ir bute liko gyventi tik merginos nuo 16 metų.

Kadangi gyvenimas nestovi vietoje, vieni vaikai išeina iš globos namų, kiti ateina, tai nuo 2016 metų šiame padalinyje gyvena ne tik merginos nuo 16 m., bet ir jaunesnio amžiaus mergaitės. 2016 m. pabaigoje į globos namus atėjo gyventi 3 seserys (16, 13, 10 metų amžiaus).

Šiuo metu, šiuose namuose gyvena mergaitės ir merginos nuo 10 iki 19 metų amžiaus. Pagrindinis tikslas yra ugdyti vaikų, augančių globos namuose, gyvenimiškus įgūdžius, padėti jiems pasiruošti savarankiškam gyvenimui, suteikti žinių planuojant tolimesnius savo gyvenimo etapus: studijuoti, ieškotis darbo ir siekti gyvenimo tikslų.

O kaip dabar?

Šiuo metu L. Asanavičiūtės namuose gyvena ir berniukai ir mergaitės.